Satılık Tekneler

Yeni Archipelago 47
6/8/2022 Yeni Archipelago 47 Yeni kurulan İngiliz Archipelago Yachts, katamaran gövdeli motoryat tasarımı Archipelago 47 ile sektöre hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 

Aluminyumdan inşa edilmekte olan katamaran gövdeli motoryat Archipelago 47, Wight Adası’ndaki tesislerde tamamlanıyor. Lansmanının ise Southampton Yat Fuarı’nda yapılması planlanıyor. 

Archipelago 47

Siber güvenlik uzmanı Dr. Steven Weatherley’in kurucu CEO’su olduğu Archipelago Yacths, kendisinin Mitchell 31 tipi motoryatının yerine daha süratli ve her yere ulaşabilecek kapasitede bir yat tasarlatmak istemesiyle kuruldu. Yaptırdığı konsept çizimlerden hayli memnun kalan Dr. Steven Weatherley, bunu bir iş haline getirmeye karar vererek Archipelago Yachts’ı kurdu. 

Bir Chartwell Marine tasarımı olan Archipelago 47, Land Rover arazi araçlarının tarzını yansıtan bir çizim olması için geliştirildi. Pazara sunulduğunda özellikle açık plan salonu başta olmak üzere, geniş çaplı kişiselleştirme seçenekleri sunacak olan motoryatın tekne sahibi kamarası iskele gövdede yer alıyor. Kamaranın ebeveyn banyosu ve çalışma odası da tasarlanmış. Sancak gövdede ise, tek bir banyoyu ortak kullanan iki ayrı misafir kamarasına yer verilmiş. 

Archipelago 47

Archipelago 47’nin ilk gövdesi, çift 420 beygirlik Iveco dizel motorlarla donatılacak. Doğrudan şaft aracılığıyla aktarılan güç sayesinde, katamaran gövdeli bu motoryatın 25 knot süratleri aşabileceği hesaplanıyor. Archipelago 47, 8 knot süratle 3000 litrelik yakıt tankı sayesinde 3 bin deniz mili menzil sunuyor olacak. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.