Satılık Tekneler

Yanmar’ın Tamamen Hidrojenli Motoru
1/10/2024 Yanmar’ın Tamamen Hidrojenli Motoru Dünyanın önde gelen deniz motoru üreticilerinden Yanmar Power Technology, sadece hidrojenle çalışan dört zamanlı deniz motoru geliştirdiğini açıkladı. Nippon Foundation’ın sıfır emisyon gemi deneyine katılan Yanmar, sıfır CO2 salınımı yapan ve yakıt olarak sadece hidrojen kullanan motorunu bu yıl içerisinde test edecek. Asıl hedef ise, 2026’da operasyonel hale getirilmesi olacak. 

Yanmar Power Technology

Nippon Foundation
tarafından yürütülen “Sıfır Emisyon Gemi Projesi” 2050’ye kadar, kıyı hattı gemilerinde dünya çapında karbon salınımını sıfırlamayı amaçlıyor. 

Yanmar Power Technology  Projeyi Yanmar Power Technology, Uyeno Trans Tech, Kyoto Üniversitesi, Fukuoka Shipbuilding tersanesi, Mitsui ve Mirai Shipbuilding firmalarından oluşan konsorsiyum yürütüyor.

Yanmar
 bu projenin paralelinde, hidrojen - elektrik hibrit konteyner gemisi projesi üzerinde de ayrıca çalışıyor. Hibrit projede Uyeno Group ile iş birliği yapılıyor.

www.yanmar.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint