Satılık Tekneler

XR 41: X-Yachts, süper optimize edilmiş ORC modeli ile yarışa geri dönüyor!
6/10/2024 XR 41: X-Yachts, süper optimize edilmiş ORC modeli ile yarışa geri dönüyor! Yeni XR 41 gelecek yıl start çizgisini geçtiğinde iddialar yüksek olacak. Amaç, 2025'te ORC altında güçlü sonuçlar elde etmek.

XR 41

"Yarış sahnesine geri dönmek harika bir his," diyor CEO Kræn Brinck Nielsen. "X-Yachts, el yapımı performans kruvazörleri inşa etmesiyle ünlüdür, ancak markamız başlangıçta en üst düzeyde yarış zaferleri üzerine inşa edilmiştir."

XR 41

Bu yeni tasarımı başka bir tek tip sınıf yapmama kararı erken alındı. Bunun yerine, değişen derecelendirme parametrelerine yaklaşmanın tamamen yeni bir yolu geliştirildi: XR 41 sürekli olarak geliştirilebilirken, ayrıca tüm sahiplerine yıllık yükseltmeler sunulacaktır. Değişiklikler tersanede yapılabilir. Derecelendirme unsurları bir yana, XR 41 kendi başına hızlı bir yarış teknesidir ve geniş bir yarış formatında rekabetçi olacaktır.

XR 41

Teknenin geleceğini güvence altına almak, yeniden satış değeri dahil önemli bir konu olmuştur. X-Yachts, onlarca yıl dayanacak tekneler inşa etmesiyle tanınır ve XR 41 sadece bir yarışçı değil – aynı zamanda sportif kruvazörlük için de tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için, iç kısmın bazı kısımları yarış için çıkarılabilir ve hızlı kruvazörlük için yeniden monte edilebilir modüller halinde inşa edilmiştir. Ayrıca, XR 41 iki versiyonda gelir: Yarış ve Spor.

XR 41

Danimarka tersanesi her şeyi kendi içinde yapma geleneğine sahiptir, ancak bu sefer dış uzmanlarla güçlendirilmiş bir ekip gerekiyordu. "En iyi bilgiyi kullanabileceğimizden emin olmak istedik, özellikle ORC için optimize ederken, ama aynı zamanda IRC, dünya çapında en çok kullanılan ikinci derecelendirme kuralı." diyor Brinck Nielsen.

XR 41

XR 41 için bir araya getirilen tasarım ekibi, derecelendirme optimizasyonunda geniş deneyime sahip bir CFD uzmanı olan Casper Nielsen ile C-Performance'ı içerir. Diğer önemli bir güç, önde gelen bir derecelendirme uzmanı ve veri analizcisi olan Max Gurgel ile Vmax Yachting'dir. Özellikle güverte düzeni ve iç mekan konusunda Javier Jaudenes ile Surge Projects dahil oldu. Ayrıca, Bouwe Bekking ve Jesper Radich gibi profesyonel yarışçılar pratik deneyimlerini paylaşmak üzere davet edildi. Direk ve yelkenler için, North Sails International benzersiz kaynaklarını getirdi.

XR 41

"Bunu bir oyun değiştirici olarak görüyoruz," diyor Brinck Nielsen. "Bildiğim kadarıyla, kimse daha önce böyle bir şey yapmadı. Bu kadar yüksek teknoloji yaklaşımıyla bir üretim yarış teknesi geliştirdi. Örneğin, gövdeyi optimize etmek için sinir ağları ve yapay zeka kullandık. Strateji, özellikle ORC kategori B'ye odaklanmak ve tekneyi bu filonun en hızlı ucuna yerleştirmek olmuştur."

XR 41 XR 41

XR 41, Ocak 2025'te Boot Düsseldorf'ta resmi olarak tanıtılacak.

Mustafa Soyutürk

Telefon : 0533 465 44 16 
E-mail  : info@x-yachts.com.tr 

www.x-yachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint