Satılık Tekneler

X-Yachts Yeni Yarış Modeli XR’ı Duyurdu!
8/14/2023 X-Yachts Yeni Yarış Modeli XR’ı Duyurdu! X-Yachts, son birkaç on yılın en büyük yarış yatı projesini açıkladı. Yeni modelin ilk çizimleri ve bu model hakkındaki düşünceler, Kiel’de ORC Dünya Şampiyonası’na katılan yarışçılar ve media mensuplarıyla paylaşıldı.

Tüm zamanların en fazla yarış kazanan markaları arasında bulunan X-Yachts, 44 yıldır her zaman önde giden bir marka olarak küresel ölçekte başarılı olacak yeni bir yarış teknesi ortaya çıkaracak momentum ve uzmanlığa sahip bulunuyor.

Yarışçılık, X-Yachts ile bütünleşmiş ve markanın geleneğinin bir parçası olmuştur. X-Yachts tersanesi 1979’da ilk modeli olan X-79’un dünya çapında kazandığı kupalardan bu yana uzun ve köklü bir yarış geçmişine sahiptir. Fabrika, geçmişte ürettiği pek çok yarış modelinden sonra, artık ailenin yarışlar kazanacak yeni bir üyesini suya indirmeye hazır bulunuyor.

XR

Projenin henüz en erken aşamalarında olunmasına rağmen, yeni modelin ORCi Klas B’de yarışmak üzere üretileceği ve One Design olmayacağı açıklandı.

Gövde uzunluğunun ise 42-44 feet arasında olması bekleniyor. XR dizaynı sıra dışı bir “kazanan” yaratmaya odaklanacak. X-Yachts, önceki yarış modellerinde kazandığı tüm bilgi ve deneyimi ortaya koyacak ve XY’ın geleneksel kalite özellikleri her zaman olduğu gibi dizayn sürecinde anahtar rolü oynayacak.

XR

X-Yachts, sınıfının en hızlısı olacak yarış teknesini üretmek üzere sektörün en iyi çözüm ortaklarıyla işbirliği yapacak. Bunlardan bazıları Bowe Bekking, Jasper Radich, North Sails, C-Performance ve Max Gürgel olacak.
Yeni XR modeli 2025 yılının başlarında suya inecek.

XR

Mustafa Soyutürk

Telefon : 0533 465 44 16 
E-mail  : info@x-yachts.com.tr 

www.x-yachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.