Satılık Tekneler

Victorious'un Mürettebatı Yelkencileri Kurtardı
12/20/2022 Victorious'un Mürettebatı Yelkencileri Kurtardı Türk tersane Akyacht yapımı süperyat Victorious’un mürettebatı, Atlantik’te alabora olan yelkencileri kurtardı. Tesadüf eseri Victorious Karayipler’e seyir halindeyken meydana gelen kaza, kaptan Petar Milkov ve baş komiser Emily Grassby’nin koordineli çalışması neticesinde, 16 saat süren arama kurtarma operasyonu sayesinde başarıyla sonuçlandı. Alabora olan yelkenliden 16 saat sonra kurtarılan 5 yelkencinin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

victorious

Süperyat Victorious, charter pazarı için özel olarak tasarlanmıştı. 85 metre boyundaki süperyat, 2021 yılında Akyacht’ın Kocaeli’ndeki tesislerinde suya indirildi. Dış tasarımını dünyaca ünlü yat tasarımcısı Michael Leach’in yaptığı süperyat Victorious’un iç mekanlarını ise, İngiliz H2 Yacht Design tasarladı. Mimarisi ve mühendisliği, tersanenin kendi ekibi tarafından yapıldı. 

Bir tekne sahibi kamarası, beş çift kişilik ve beş ikiz yataklı kamarası bulunan süperyat Victorious, toplamda 20 kişilik misafir grubunu ağırlayabiliyor. Toplam iç hacmi 2291 GT olan süperyatta 200 metrekarelik plaj kulübünün yanı sıra kapalı spor salonu, masaj odası ve hamam var. 

Çift Caterpillar 3512B dizel motorlara sahip olan süperyat, 15,5 knot sürate erişebiliyor. Satış listelerinde yer alan Victorious için 110 milyon Euro bedel talep ediliyor. 
 
Fotoğraf: Christopher Gonta
akyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint