Satılık Tekneler

Luna Rossa Prada Pirelli Barcelona’da Yelken Bastı!
7/5/2023 Luna Rossa Prada Pirelli Barcelona’da Yelken Bastı! İtalyan ekip Luna Rossa Prada Pirelli, 37. America’s Cup macerası için yeni one design AC40 tipi teknesiyle ilk defa Barcelona’da antrenman yaptı. Barcelona plajı açıklarında NYYC American Magic ile Alinghi Red Bull Racing’e katılan ekip, mükemmel yaz koşullarında ilk denemelerini gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde hafif esen rüzgar öğlene doğru 15 knot’lara kadar tırmandı. Dalga boyunun da rüzgarın şiddetiyle birlikte arttığı gözlendi. Öğle saatinde yapılan ekip değişikliğinin ardından, bir kavançada teknenin burnunun dalgaya saplanmasıyla dümen palası sudan çıkarak objektiflere yakalandı. Ters kapak olan teknenin bowsprit’inde yer alan rüzgar enstrümanı kırıldı ve takım antrenman gününü sonlandırdı. AC40 tipi foiling teknelerde normal karşılanan bu enstantane, takımın moralini bozmadı. Yaşananları sakince aktaran Francesco Bruni, güzel ve faydalı bir gün geçirdiklerini, Barcelona’daki ilk günleri olmasına rağmen ekibin koşullara rahatlıkla adapte olduğunu belirtti. “Ekip değişikliğinden hemen sonra, kavançalardan birinde dümen palası sudan çıktı. Belki de denizin biraz dalgalı olması buna sebep oldu. Sonrasında, bu teknelerde gayet olağan bir şey olan devrilme neticesinde antrenman seansını tamamladık” dedi.

Luna Rossa Prada Pirelli ekibi, önümüzdeki günlerde Barcelona ve Sardunya’da 37. America’s Cup hazırlıklarını sürdürecek.Cagliari - photo © Ivo Rovira / America's Cup
www.americascup.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.