Satılık Tekneler

Leona, BOAT International Tasarım & İnovasyon Ödülleri 2024'te Zirvede!
2/7/2024 Leona, BOAT International Tasarım & İnovasyon Ödülleri 2024'te Zirvede! Bilgin Yachts'ın 80 metrelik başyapıtı M/Y Leona, BOAT International Tasarım & İnovasyon Ödülleri 2024'te "60 metre ve Üzeri Motor Yatlar, Olağanüstü Dış Tasarım" kategorisinde birinci oldu.

Leona

Ödül töreni, 28 Ocak'ta Kitzbühel de, sektörün önde gelen isimlerinin ve lüks yatçılığın meraklılarının bir araya geldiği bir ortamda gerçekleşti.

Leona, titiz sahibinin tam özelliklerine göre ustalıkla yaratılmış, mükemmelliğin bir simgesi olarak duruyor. Unique Yacht Design ile işbirliği içinde tasarlanan Leona'nın dışı, modern bir hava ve zarafet yayıyor. Şık çizgileri ve dinamik gövde formu ile karakterize ediliyor. Unique Yacht Design'ın Kurucusu Emrecan Özgün'e göre; "Dış tasarım açısından ana çekiciliği ve kız kardeşi Tatiana ile farkı, gövdedeki kırmızı ve beyaz renk kombinasyonudur."

Leoana

Hakemler de; dikkat çekici kırmızı gövde ve uzun profilin onu, finalistler arasında açıkça öne çıkardığını ve ödülü kazanmasında önemli bir faktör olduğunu belirttiler. Temiz, lineer tasarımı boyutunu etkili bir şekilde gizlerken, nispeten dar gövdesi yine de cömert güverteler ve iç hacim sağlar.

Leona'nın kalbinde, çevresel sorumluluğa olan bir taahhüt yatmaktadır. Çelik-alüminyum yapıya ve %100 temiz hava emisyonu için özel bir egzoz sistemine sahip olan Leona, çevre dostu lüks yatçılık için yeni standartlar belirliyor. İki adet 2.560 kW motoru, onu 19 knot'a kadar hızlara çıkararak, performans ve sürdürülebilirlik arasında dikkate değer bir birleşim sergiliyor. Süperyatın dış tasarımı, Bilgin Yachts'ın 263 serisinden olup, dinamik bir gövde formu ile şık ve seksi bir görünüme sahiptir ayrıca çevre dostluğuna odaklanmıştır.

Leoana

TEKNİK ÖZELLİKLER :
Gövde konfigürasyonu: Deplasman
Gövde malzemesi: Çelik
S/Yapı malzemesi: Alüminyum
Tam boy: 80 m
Tam yükte su hattı boyu: 71.01 m
Maksimum genişlik: 12.25 m
Tam yükte draft: 3.50 m (yaklaşık)
Tam yükte deplasman: 1,510 t
Brüt tonaj: 1,730 gt
Yakıt kapasitesi: 168,000 lt
Su kapasitesi: 48,000 lt
Ana motorlar: MTU 16V 4000M73
Motor gücü: 2x2.560 kW @ 1,970 RPM
Maksimum hız: 19 knot
Seyir hızı: 15 knot
Ekonomik hızda yarı yükte menzil: @5,000+ mil
Dış Tasarım: Unique Yacht Design
Gemi Mimarisi: Unique Yacht Design
İç Tasarım: H2 Yacht Design
İnşa: Bilgin Yachts

www.bilginyacht.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint