Satılık Tekneler

Karpaz Gate Marina'ya Dünyanın En Prestijli Marina Ödülü!
5/15/2023 Karpaz Gate Marina'ya Dünyanın En Prestijli Marina Ödülü! Karpaz Gate Marina, Yatçılar Birliği’nden (The Yacht Harbour Association - TYHA) en yüksek akreditasyona sahip 5 Altın Çapa Platin ödülünü kazanarak, dünyanın en iyi marinaları arasında yerini aldı. Bu prestijli akreditasyon, dünyanın en saygın marina derecelendirme sistemi olan Altın Çapa programının en büyük ödülüdür.  

Karpaz Gate Marina, TYHA'nın özenli ve sıkı değerlendirme sürecinden sonra “Platinum” onurunu verdiği 8. marina olma başarısını elde etti. Ödül, Küresel Altın Çapa Programı marina derecelendirme sistemi kapsamında verilen, en yüksek saygınlık derecesine sahip.

Karpaz Gate Marina

TYHA yanında Marina Endüstrileri Kurumu’nun (Marina Industries Association - MIA) da değerlendirmeleri dahil olmak üzere, dünya genelinde bu ödüle layık görülmüş sadece 12 marina bulunuyor. Lüks marinalar arasında en kapsamlı donatıya sahip olan Platinum statüsü, Karpaz Gate Marina'nın yatçılık topluluğunun en özenli müşterilerine olağanüstü tesisler ve müşteri hizmeti sunduğunu güvence ediyor.

Çevresel hassasiyet, yeşil enerji ve sürdürülebilirliği operasyonlarının merkezinde tutan Karpaz Gate Marina’nın bu alandaki başarıları da, küresel ölçekte tescillenip teyit edildi. Marinanın, sürdürülebilirlik ve okyanus çevresinin korunmasına olan bağlılığından dolayı, TYHA’nın “Temiz Marina Programı’na akredite edilen 22. marina olarak açıklandı. Karpaz Gate Marina'nın Genel Müdürü Liza Singer; "2013 yılından beridir sahip olduğumuz Altın Çapa statümüz yanında 2023 yılında da Platin ve Temiz Marina statüsünü kazanmanın gururunu yaşarken, dünya genelinde güvenilir ve yüksek seviyeli marinaların seçkin grubuna katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Küresel çaptaki başarılarımıza eklediğimiz bu ödüller, Karpaz Gate Marina için önemli bir kilometre taşıdır. Bu ödülün kazanılmasında emeği ve katkısı olan, işlerini aşkla yapan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, onlarla tek tek gurur duyduğumu bir kez daha bu vesile ile belirtiyorum. 

Hizmet vermeye başladığımız 2011 yılından bugüne ,üstün tesis ve hizmet standartlarımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Yaşadığımız dünya ve ülkemiz için sürdürülebilirlik, çevre ve temizlik konularında sorumlulukla çalışıyoruz. Yaratıcı tasarım süreçleri, sürdürülebilirlik yanında sürekli gelişim ve kişisel ihtiyaçlara yönelik geliştirdiğimiz hizmetler ağımız sayesinde, müşterilerimizin Karpaz Gate Marina'da benzersiz ve olağanüstü deneyim yaşamalarını sağlıyoruz. 

TYHA'nın güvenilir küresel güvence sistemi tarafından verilen ödül, dünya standartlarında olduğumuzu ve yine dünyanın en iyi marinaları arasında yer aldığımızı gösterirken, yatçılık topluluğunun Karpaz Gate Marina’yı tercih etmeleri için önemli ve değerli nedenleri oluşturmaktadır. Bu ödül, dünyanın dört bir yanındaki yatçıların marinamızı seçerken, huzurun rahatlığını yaşayacaklarının da göstergesidir" dedi.

Bu toprakların değerini bilip, değer katan ve Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası standartlardaki ilk marinası olan Karpaz Gate Marina, ülkemizdeki yatırımlarını 2022 yılında Butik Otel’i ile de taçlandırmıştı. Böylece hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından gelen gemicilerin tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılarken, Karpaz’ın en güzel bölgesinde konforlu bir tatil imkanı sunuyor.

Karpaz Gate Marina tam donanımlı 300 yat yanaşma kapasitesi, 18.000 metrekarelik teknik merkezi ve 300 ton kaldıraç gücüne sahip, bölgenin en büyük yük asansörü ile ülkemizin marina sektörünün lideri ve dünya çapındaki gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

Marinaların resmi kalite güvence sistemi olan ve 25 yılı aşkın süredir verilmekte olan Altın Çapa Statüsü, küresel marina sektöründe önde gelen isimlerinden İngiltere merkezli TYHA ve Avustralya merkezli MIA tarafından verilmektedir.

Karpaz Gate Marina

Dünyanın en saygın marinaları arasında yer alabilmek açısından büyük öneme sahip Altın Çapa statüsü için 6 odak alanı bulunmaktadır. Altın Çapa bayrağını taşımak için marinalar ortam, planlama, politikalar ve prosedürler, müşteri hizmetleri, çevresel faktörler, su üzerindeki tesisler ve altyapı, karada bulunan tesisler ve altyapı alanlarında değerlendirmeye tabii tutulurlar. 

Altın Çapa statüsünü kazanan marinalar bir üst seviye olan Platin statüsü elde etmek için, rıhtım sahiplerinin doğrudan geri bildirimi ve gizli müşteri deneyimlerinden 100 üzerinden en az 95 puan almaları gerekmektedir.

Dünya genelinde TYHA/MIA iş birliği programı kapsamında Karpaz Gate Marina dışında Altın Çapa Platin ödülüne sahip sadece 12 marina daha bulunmaktadır: Porto Montenegro, Yalikavak Marina, Yas Marina, IGY - Yacht Haven Grande St Thomas, Sanya Serenity Marina, Flisvos Marina, Marina de Vilamoura, Coral Sea Marina Resort, Birkenhead Point Marina, ONE°15 Marina Sentosa Cove Singapore, Sanctuary Cove Marina ve Limasol Marina.

www.karpazbay.com/ 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint