Satılık Tekneler

Kanadalı Kadınlar America’s Cup’da!
2/21/2023 Kanadalı Kadınlar America’s Cup’da! America’s Cup’ın 2024 versiyonunda, kadın yelken takımlarının mücadelesi yankı uyandıracak. Dünyanın en eski spor müsabakası sıfatını taşıyan America’s Cup’ın 137 yıllık geçmişinde bir ilk olacak olan kadın yelkencilerin rekabetinde, 12 takımın yarışması bekleniyor. 

AC40

37. America’s Cup’ın gerçekleşeceği Barcelona’da, AC40 tipi foiling yarış yelkenlileriyle yarışacak olan kadın takımlarının ilki Team Canada olacak. Vancouver’dan Isabella Bertold liderliğinde yarışacak olan Kanadalı kadın takımı, dört yelkenciden oluşacak. Bertold, ekibini Vancouver’daki yerel yat kulübünde büyük yarışa hazırlayacak. 

Yaklaşık saatte 100 kilometre sürate erişebilen foiling yelkenli AC40’lar hakkında konuşan Bertold, teknelerin göz açıp kapayıncaya kadar önünüzden geçip gideceğini söylüyor. ''Bu tekneler tamamen yeni. Erkekler de kadınlar da bu tekneleri kullanmayı sıfırdan öğrenecek. Bu sebeple erkek veya kadın yelkencilerin birbirlerine karşı herhangi bir tecrübe üstünlüğü bulunmuyor.'' dedi. ''Erkek yelkencilerle yarışarak büyüdüm. Şimdiye kadar yarışlarda onları geçtim ve şimdi de bu durumu devam ettireceğim.'' diye sözlerini sürdürdü.Kadın takımlarının da yarışacağı 37. America’s Cup Ekim 2024’te gerçekleşecek.

 
www.americascup.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint