Satılık Tekneler

Hydro Tec'ten 55 Metrelik Katamaran
10/10/2023 Hydro Tec'ten 55 Metrelik Katamaran HydroTec55

İtalyan tasarımcı Hydro Tec, 55 metrelik yeni katamaran konseptini tanıttı. Monaco Yacht Show’da görücüye çıkan tasarım, Kızıldeniz’den Kuzey Denizi’ne kadar her türlü iklimde hizmet vermek üzere geliştirildi. 

HydroTec55

Tanıtımda konuşan Hydro Tec kurucu başkanı Sergio Cutolo, şimdiye kadarki tüm birikimlerini tek bir tasarıma sığdırmayı hedeflediklerini açıkladı. “Bu konsepti ortaya çıkarırken yegane hedefimiz, bütün tecrübemizi ve uzmanlığımızı kullanarak, bunca yılın birikimini olabildiğince geniş bir yelpazede kullanıcısına sunacak bir katamaran tasarlamaktı.” dedi.

HydroTec55

Boyu 55 metre olan katamaran gövdeli konsept motoryatın üst binası akışkan bir silüet ortaya koyuyor. İç mekanları tavandan yere kadar uzanan camlar sayesinde doğal ışıktan olabildiğince faydalanırken, dört kat güvertesinin hepsinde Akdeniz stili hakim.

HydroTec55 HydroTec55

Asansörle erişilen güvertelerin üst katlarında misafir kamaraları yer alırken, gövdelerde mürettebat kamaraları ve teknik bölümler konumlanıyor. 

HydroTec55 HydroTec55

Bir süperyattan beklenen tüm unsurlara sahip olan 55 metrelik katamaranın genişliği ise 17,5 metre olacak şekilde tasarlanmış. Kıç güvertedeki yüzme havuzu ve etrafına yerleştirilen güneşlenme alanlarıyla bar bölümü dikkat çekiyor. Ana güvertedeki salonda yemek bölümüyle birlikte bir oturma grubu karşımıza çıkıyor. Ana salonun 6,5 metrelik camı, tasarımın dikkat çekici özelliklerinin başında geliyor. 

HydroTec55 HydroTec55

Çift MTU makinelere sahip olacak şekilde tasarlanan konsept katamaranda, ayrıca iki ayrı elektrik motoru da düşünülmüş. Katamaranın, elektrik motorlarının da desteğiyle 10 knot sürate erişebileceği hesaplanıyor. 

HydroTec55 HydroTec55

www.hydrotec.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.