Satılık Tekneler

Hafifliğin Yeni Tanımı: SAY 42
10/27/2023 Hafifliğin Yeni Tanımı: SAY 42 Lüks spor otomobil üreticisi McLaren’e karbon fiber kalıp üreten Karl Wagner’in ürünü olan SAY 42 motoryat, muazzam hafif yapısıyla 47 knot sürate erişebiliyor. SAY Carbon Yachts’ın piyasaya sürülen iki modelinin de arkasında imzası bulunan Karl Wagner, sadece McLaren’e değil, Aston Martin spor otomobillere ve bazı F1 takımlarına da karbon fiber kalıplar tedarik ediyor. 

SAY 42

Model yelpazesinde SAY 29 ve SAY 42 sportif günlük gezi sınıfı tekneleri barındıran SAY Carbon Yachts’ın portföyüne halen geliştirilmekte olan SAY 52 modeli de eklenecek. 

SAY 42

Gövdesinden güvertesine, koltuklarından cam çerçevelerine kadar karbon fiber malzeme kullanılan SAY 42 motoryatta, çift V8 benzinli motorlar tercih edilmiş. Benzer güç üretebilen dizel motorlara kıyasla çok daha hafif olan Volvo marka V8 benzinli motorlar, toplamda sadece 441 kilogram ağırlığa sahip. Emsal sınıftaki sportif gezi teknelerine göre ortalamada yarıdan daha hafif olan SAY 42, sadece 4,5 ton ağırlığıyla yüksek performansın ötesinde verimliliğiyle de ön plana çıkıyor. 

SAY 42

Teknik detayları:

Boyu: 12,96 metre
Genişliği: 3,99 metre
Draftı: 0,89 metre
Ağırlığı: 4,5 ton
Yakıt kapasitesi: 800 litre
Su kapasitesi: 180 litre
Motorlar: 2 x 430 beygir Volvo Penta V8
Maksimum sürat: 47 knot

www.saycarbonyachts.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint