Satılık Tekneler

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS
12/17/2012 Alex Smith piyasadaki en iyi 10 taşınabilir navigasyon cihazını tanıtıyor

Hızla gelişen teknolojiye ve yoğun tüketici talebine rağmen denizcilerin kullanımına yönelik taşınabilir GPS üreten çok az sayıda firma bulunuyor.  Bu piyasada en büyük oyuncu açık arayla Garmin.  Garmin 100£’nin altındaki fiyatıyla en basit modeli olan e-Trex’ten 450£ civarnda satılan etkileyici Montana 650T’ye uzanan geniş bir ürün gamı sunuyor.  Lowrance ve Magellan da kayda değer bazı ürünler sunuyor, ve bunun dışında da seçenekler oldukça kısıtlı.  Bu durumda hangi marka ve modeli seçeceğinize nasıl karar vermelisiniz?

İlk başta sağlam, su geçirmez ve suda yüzen bir gövde yapısı tercih etmelisiniz.  Büyük düğmeler, kolay okunan bir ekran, uzun pil ömrü, kullanımı kolaylaştıran kısayollar ve cihazınızı otomobilinize ya da teknenize sabitleyebilmenizi sağlayacak aksesuarlar aranması gereken özellikler.  Ayrıca üreticinin sunduğu yazılımın yanısıra daha avantajlı olan “bundle” paketleri de araştırmak faydalı olacaktır.

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

Bugün en basit modeller dahi mevkinizi, istikametinizi ve hızınızı hassas bir şekilde göstermenin yanı sıra güneşin ve ayın pozisyonu ile gelgit bilgilerine ulaşmanızı sağlıyor.  Fiyat skalasında yukarı doğru gittikçe altimetre, elektronik pusula, kablosuz data paylaşımı ve hatta fotoğraf ve video çekebilen bir kamera bile beklentileriniz arasında yer almalıdır.  Skalanın en tepesinde ise dokunmatik ekran, şarj edilebilir lithium-ion batary ve bağlantı ve bilgi analizi konularında esneklik dibi özellikler devreye girer.  

Aşağıda fiyat olarak düşükten yükseğe şeklinde sıralanmış 10 cihazın özelliklerini bulacaksınız.  Umarız bu size seçiminizde yol gösterecektir:


(1) Garmin eTrex 10

eTrex 10’un 2.2 inçlik siyah-beyaz ekranı pasit navigasyon ve mevki bilgilerinin yanısıra  basit bir çizgisel şemayla güzergahınızı da gösteriyor.  Cihaz kompakt (sadece 141 gram) ve 2 AA pille 25 saat çalışacak kadar da tasarruflu.  Kumanda düğmelerinin yanlarda oluşu cihazı tek elle kullanmayı kolaylaştırıyor ve ek data kartlarına ya da bellek arttırımına izin vermese de kullanışlı boyutu, uygun fiyatı ve dayanıklılığı eTrex 10’u başlangıç seviyesi için iyi bir seçenek haline getiriyor.

Fiyat: 99.99 £
İletişim: www.garmin.com

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

(2) Garmin GPS Map 72H

Bu basit siyah-beyaz taşınabilir GPS zor şartlara dayanıklı ve kullanımı da çocuk oyuncağı.  Cihazın pil ömrü oldukça iyi ve ekran güncellemeleri de oldukça hızlı.  Daha da önemlisi darbelere dayanıklı, suya düşünce yüzüyor ve sarsıntılı durumlarda okunması kolay ekran görüntüleri sağlıyor.  Bu modelin üretimi durdurulmuş olsa da piyasada yaygın olarak mevcut.

Fiyat: 129.99 £
İletişim: www.garmin.com

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

(3) Garmin Foretrex 401

Kolda taşınmak üzere tasarlanan bu model elleri dümen ve gaz kolu için serbest kılıyor.  Cihaz üç adet AAA pille 17 saatlik çalışma süresine sahip ve güzergahınızı ve ara noktaları belleğinde tutabilmenin yanı sıra kablosuz data paylaşımı ve yol bilgisayarı gibi ileri özellikler de barındırıyor.  Karmaşık navigasyon gereksinimleri için uygun olmasa da kano, jetski benzeri su sporları için oldukça kullanışlı.

Fiyat: 139.99 £
İletişim: www.garmin.com

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

(4) Magellan Explorist 310

Garmin’in Oregon serisine rakip olarak tasarlan Explorist 310 çok hafif (iPhone’dan sadece 20 gram ağır), OS harita uyumlu ve renkli bir ekranla tuşlu bir arayüze sahip.  500 MB’lık dahili belleği arttırılamasa ve kullanım kolaylığı Garmin’e göre zayıf olsa da korunaklı USB yuvası sayesinde Mac veya PC bağlantısı kolayca yapılabiliyor ve cihazın üretim kalitesi tartışmasız mükemmel.

Fiyat: 179.99 £
İletişim: www.magellangps.com

(5) Lowrance Endura Outback

Lowrance Endura serisi uzun zamandır piyasada olsa da Mapyx deniz haritaları ile başarılı bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.  Cihaz elektronik pusula ve altimetreye sahip ve büyük kullanışlı düğmeleri, 2.7 inçlik ekranı ve 48 saatlik pil ömrü de cabası.  Cihazın 4 GB olan dahili belleği micro SD kart yuvası sayesinde 32 GB’a kadar arttırılabiliyor.

Fiyat: 269.27 £
İletişim: www.lowrance.com


GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

(6) Garmin GPS Map 78

Garmin 78 oldukça popüler olan 76 modelinin geliştirilmiş versiyonu.  Cihaz geleneksel tuşlu arayüze ve önceden yüklenmiş basit dünya haritasının yanısıra su geçirmez pil haznesinde yer alan SD kart yuvası sayesinde deniz ya da şehir haritalarının da kullanılabilmesini sağlıyor.  Piyasadaki en küçük ya da hafif cihaz olmasa da kullanım kolaylığı, sağlamlık ve bağlantı kolaylığı bakımından geleneksel taşınabilir GPS’ler arasında satın alabileceğiniz en başarılı modeller arasında yer alıyor.

Fiyat: 279.99 £
İletişim: www.garmin.com


GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 

(7) Magellan Explorist 510

Explorist 510 video ya da fotoğraf çekebilen 3.2 megapiksel bir kameraya ve yer-etiketli ses kayıtları yapabilen bir mikrofona sahip.  Ayrıca 3 inçlik yüksek çözünülürlüklü (240x400) dokunmatik ekrana ve önceden yüklenmiş dünya haritasına sahip olan cihaz Navionics Gold deniz haritaları ve İngiltere Resmi Haritacılık kurumu tarafından hazırlanan kara haritalarıyla uyumlu.

Fiyat: 299.99 £
İletişim:www.magellangps.com(8) Garmin GPS Map 78s

GPS Map 78s GPS Map 78 modelinin üzerine hava koşullarının takibi için bir barometre, bir elektronik pusula ve opsiyonel olarak da uydu görüntülerinin cihaza indirilmesini sağlayan “Bird’s Eye” yazılımı sunuyor.  Cihaz 62 ya da Oregon Touchscreen kadar şık olmasa da suda yüzme özelliği, modern bağlantı özellikleri ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor.

Fiyat: 349.99 £
İletişim: www.garmin.com


GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 


(9) Memory Map Adventurer 3500 Marine Edition

Akıllı telefon stili cihazın bu marin versiyonu 3.5 inçlik büyük bir renkli dokunmatik ekrana ve 800’den fazla Birleşik Krallık ve İrlanda deniz haritasına, ayrıca Birleşik Krallığın Resmi Haritacılık kurumu tarafından hazırlanmış 1:50 ölçekli haritalarına sahip.  Cihaz gerekli PC yazılımları, koruyucu kılıf, ev ve araç için şarj cihazları ve kızaklı bir bağlantı aparatıyla satılıyor.  Opsiyonel olarak Memory Map V5 haritaları, otomobil için sesli navigasyon özelliği yedek lithium-ion batarya ve bisiklet aparatı da satın alınabilir.

Fiyat: 350 £
İletişim: www.memory-map.co.uk

GPS SEÇERKEN: EN İYİ 10 TAŞINABİLİR GPS 


(10) Garmin Montana Marine Bundle Pack

Montana Marine pakedi 4 inçlik dev dokunmatik ekran, Birleşik Krallık, İrlanda ve Kuzey Fransa’nın g2 haritaları ve City Navigator NT ve GB Discoverer ile uyumluluk özellikleriyle öne çıkıyor.  Kablosuz data aktarımının yanı sıra cihazın özellikleri arasında 3 akslı pusula, barometrik altimetre ve çift batarya seçeneği de bulunuyor. Montana Marine Bundle hafiflik konusunda pek başarılı olmasa da üstün özellikleriyle rakipsiz görünüyor.
Fiyat: 449.99 £
İletişim: www.garmin.com


Kaynak: Alex Smith/Uk boats/yatvitrini.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

ben gps cihaz alacam sizinle nasıl iltibata geçerım ben ylf 05323924752 sizin tlf bulamadım

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint