Satılık Tekneler

Fransızlar, ''Orient Express'' Adıyla America’s Cup’da
2/3/2023 Fransızlar, ''Orient Express'' Adıyla America’s Cup’da Accor oteller grubu, Fransız yelken takımı K-Challange’ı 37. America’s Cup a katılmak için desteklediğini açıkladı. Bu işbirliği neticesinde “Orient Express Team” adıyla dünyanın en eski spor müsabakası olan America’s Cup’da yeniden bir Fransız takımı start hattında yer alacak.

America’s Cup

Eylül 2024’te gerçekleşecek olan Challanger Selection Series’de, katılacağı kesinleşen dört takıma karşı mücadele edecek olan Fransız Orient Express takımı Stephan Kandler ve Bruno Dubois liderliğinde yarışacak. Takımda Benjamin Muyl, dümenci Quentin Delapierre ve performans müdürü olarak Franck Cammas gibi isimler yer alacak. 

America’s Cup tarihinde ilk defa Fransız takımının en yeni jenerasyon teknoloji paketi, kupanın son sahibi Emirates Team New Zealand tarafından sağlanacak. Bu iş birliği sayesinde, mücadeleye katılma kararının bu denli geç alınmasından kaynaklı proje ve teknoloji geliştirme sürecinde ortaya çıkaracak olan handikap, bertaraf edilmiş olacak. 

America’s Cup yarışlarında boy gösterecek olan AC75 Orient Express’in suya iniş tarihi 2024 ilkbahar dönemi olarak planlanıyor. Bu süre zarfında yelken takımı Youth ve Women America’s Cup yarışlarında kullanılan AC40 tipi benzer teknoloji ve donanımlara sahip, daha küçük yarış teknesiyle antrenman yapacak. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.