Satılık Tekneler

Dünyanın En Uzun Menzilli Elektrikli Teknesi: Candela C-8
1/18/2023 Dünyanın En Uzun Menzilli Elektrikli Teknesi: Candela C-8

DC şarjlı ve Polestar bataryalı, dünyanın en uzun menzil sunan tam elektrikli teknesi, Candela tarafından geliştirildi.

Candela C-8

Tasarımın hesaplanan menzili 57 deniz mili. DC şarj ve Polestar bataryaya sahip olan foiling tekne, Candela C-8 adıyla piyasaya sürülecek. Üst segment elektrikli otomobil markası Polestar bataryaları sayesinde, bugüne kadar üretilmiş en uzun menzilli tekne unvanını taşıyacak Candela C-8, 22 knot seyir sürati sunacak.

Candela C-8

Yeni tekne markası Candela’nın ilk modeli olan C-8’in uzun menzilinin, sırrı gelişmiş hydrofoil teknolojisi. Bilgisayar sistemiyle otomatik olarak kontrol edilen su altı kanatları, su sürtünmesini minimize ederek benzer boyutlardaki geleneksel teknelere kıyasla yüzde 80 daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Pod motoru, teknenin sudan kalkması için 100 beygire tekabül eden güç sağlıyor. “Uçuş” halinde seyrederken ise, ihtiyaç duyduğu güç yaklaşık 30 beygire kadar düşüyor. Benzer boyutlardaki geleneksel teknelerde 22 knot seyir için, ortalama 160 beygir gibi sürekli bir güce ihtiyaç var.

Candela C-8

Teknik özellikleri:

Boyu: 8,5 metre

Genişliği: 2,5 metre

Ağırlığı: 1700 kilogram

Kapasitesi: 8 kişi

Bataryası: 69 kWh Polestar 2

Maksimum sürati: 27 knotcandela.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.