Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Foiling Motoryatı Suya İniyor
12/27/2023 Dünyanın En Büyük Foiling Motoryatı Suya İniyor the open

Alman start-up Tyde, BMW ile ortak tasarım çalışması neticesinde ortaya çıkardıkları tasarımı 2024’te suya indiriyor.

the open

İlk görselleri paylaşılan elektrikli motoryat, suya indiğinde dünyanın en büyük foiling motoryatı sıfatını alacak. Boyu 14,7 metre olan motoryatın genişliği 4,5 metre. 

the open

Model ismi The Open olan elektrikli foiling yatın, endüstriyel tasarımında Designworks firması rol aldı. Hareket etmediğindeki su hattının üzerinde kalan burun yapısı, terse açılı şekilde tasarlanmış.

the open

Bu kısımda katlanarak açılan demir kapağı, ters açılı burun tasarımı sayesinde sadece güvertede değil alt güvertede de maksimum alan sağlıyor. 

the open

Tamamen elektrik model, The Open’da BMW’nin i3 modelinin bataryaları yer alıyor. 400 kWh’lık bataryalar ve ikiz 100 kW’lık Torqeedo Deep Blue elektrik motorlar ile, 25 knot seyir süratinde 50 deniz mili menzil sunuyor. Maksimum süratinin ise 30 knot olması bekleniyor. 

the open

Foiling motoryatın yaklaşık 17-18 knot aralığında sudan yükseleceği hesaplanıyor. T biçiminde foiling kanatlara sahip olan motoryat, emsal boyutlardaki geleneksel motoryatlara göre 80% daha tasarruflu seyir yapabilecek. 
 
Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint