Satılık Tekneler

''Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'' Boğaz’da Yelken Şöleni ile Kutlanıyor!
6/27/2022 ''Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'' Boğaz’da Yelken Şöleni ile Kutlanıyor! ''Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'' deniz üzerinde kapsamlı bir şekilde; (TYF) Türkiye Yelken Federasyonu çatısı altında, Miles&Smiles sponsorluğu, (MDK) Moda Deniz Kulübü ve (TAYK) Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü iş birliğiyle, bu yıl da İstanbul Boğazı’nda 25. kez düzenlenecek yat yarışları ile kutlanmaya hazırlanıyor. 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’mız bir yelken şöleni ile boğazda kutlanacak. “Miles&Smiles / Moda Deniz Kulübü Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı” adıyla gerçekleşecek yarış, IRC 0-1-2-3-4, Destek ve SportsBoat sınıflarına açık olacak ve yarışın startı 02 Temmuz Cumartesi günü 5 dk uyarısı ile saat 12:00’da Çırağan Sarayı önünden verilecek. 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

Yaklaşık 14 deniz mili mesafeli parkurda mücadele edecek IRC 0-1 ve 2’lerin ardından, 12.05’te yaklaşık 7 deniz mili mesafeli rotada yarışacak IRC 3-4 ve Destek sınıflarının start düdüğü çalacak.

Kabotaj Kupası’nda izlenecek rota:
IRC0-1-2 SINIFLARI:
Çırağan Sarayı önünden start - Beykoz sabit şamandıra iskelede - Finiş

IRC3-4-DESTEK-SPORTSBOAT SINIFLARI:
Çırağan Sarayı önünden Start - Anadolu Hisarı şamandıra iskelede – Finiş

TAYK, Miles&Smiles ve Moda Deniz Kulübü, tüm İstanbulluları bu görkemli yarışı izlemeleri için boğazın tüm kıyılarına davet ediyor.

Miles&Smiles / Moda Deniz Kulübü Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı
02 Temmuz, Cumartesi - İstanbul Boğazı


Türk denizciliğinin gurur günü olarak bilinen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, her yıl 1 Temmuz günü kutlanıyor. Bir ülkenin kendi karasularında ve kendi limanları arasında, gemi işletme ve her türlü liman hizmetlerini kendi kontrolünde bulundurma hakkı kabotaj olarak geçiyor. Bu nedenle Kabotaj hakkı, denizlerdeki bağımsızlığımız, özgürlüğümüzün ve milli egemenliğimizin temel teminatlarından biridir.

www.tayk.org.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.