Satılık Tekneler

Filtrele
Seçimleriniz
Yat Tipi
Marka
Firma Detayı

Concept Marine

Concept Marine, mega yat inşası projelerinde tasarımdan inşaatın bitirilerek müşteriye teslimine kadar her aşamada profesyonel ortağınız olması yanı sıra tekne alım satım hizmetleri de veren tecrübeli ve dinamik bir şirkettir.
Bir mega yat inşa ettirmek uzun süreli ve yüksek bütçeli bir yatırımdır. Uzmanlığımız teknenizin bütçe sınırlarını aşmadan garanti edilen kalite ve sürede teslim edilmesinin yanı sıra beklentilerinizin tamamının karşılığını almanızın güvencesidir.
Concept Marine’nin portföyünde; kendi tasarım ekibinin bulunması ve ayıca Avrupa merkezli tasarım ofisleri ile olan sürekli iş birliği sayesinde sürekli inşaya hazır projeler bulunmaktadır.
Özel yapım tekneler tekne sahibinin kişiliğini, arzularını ve beklentilerinin en ileri ifadesidir. Özel yapım bir tekne inşasında tek limit müşterinin hayal gücüdür. Concept Marine’nin var oluş amacı tam da bu hayali gerçeğe dönüştürmektedir.
Bir tekne alırken uzmanlık ve tecrübe en önemli faktörlerdir. Concept Marine aynı zamanda tekne arayan ve satanları buluşturan tecrübeli bir şirkettir. Buradaki temel amacımız alım/satım sürecini müşteri ve tekne sahibi için hızlı ve sorunsuz bir süreç olarak işleterek herkesin memnuniyetini garanti edebilmektir

  • İletişim Bilgileri
  • Markalar
  • Broşür
  • Galeri
  • Video
  • Kampanyalar
Web sitesi: www.conceptmarine.com
Ülke Türkiye
Şehir İstanbul
Telefon 02122662378
Cep Telefonu 0
Adres Bebek-Arnavutköy Cad. Ayşe Hanım Apt. No:9 D:2 Arnavutköy- Beşiktaş
NUMARINE
NUMARINE

Numarine is a performance motoryacht builder based in Istanbul. Its 35,000 sq meter, climate controlled production facility has a capacity of producing up to 50 yachts ranging from 55' to 102'. Numarine was founded by Ömer Malaz. His energy and relentless search for perfection is the fuelling force behind a young, dynamic group, experienced far beyond their years and dedicated to excellence. Since its incorporation, Numarine continues to impress the motor-yachting world with its innovative designs, technology and production quality. Uncompromising attention to detail, flawless craftsmanship and top of the line materials are lavished into every yacht making each and every one a pleasure to own. Numarine’s dedication to efficient production processes, innovative design and technological prowess have placed the company on par with its much older and much bigger competitors in the international yachting community.

Maxi Dophin
Maxi Dophin

The Maxi Dolphin Boatyard finds itself on 2700 sqm area in Erbusco, between the provinces of Bergamo and Brescia. Thanks to its structure formed by thirty qualified workers, who cooperate with several external consultants, Maxi Dolphin is able to follow the production of Motor Yacht and big one-off sail boats at the same time.

Atlantis
Atlantis

Azimut - Benetti S.p.A engages in the design and construction of yachts, open/sport yachts, and megayachts. The company also provides refit and repair, financial services, marinas, and styling lounges. It offers its products through sale and dealer networks. The company was founded in 1969 and is based in Avigliana, Italy. It has production sites in Avigliana, Viareggio, Livorno, Fano, and Sariano di Gropparello, Italy, as well as in Itajai, Brazil; and Orhangazi, Turkey

Sacs Marine
Sacs Marine

Founded in 1990 in the province of Milan, SACS is a leading company at an international level in the production and marketing of rigid inflatable boats for pleasure cruising. SACS’ products have always stood out for their high quality and for the considerable on-going investments made in research and development processes. Add a design with a strong personality and the obsessive care taken over even the smallest detail and the company’s success formula becomes crystal clear.

Yuka Yat
Yuka Yat

If you think your boat deserves more time and attention than any other while it is being built, then you have just found the boatyard of your dreams. Each boat is painstakingly hand built from the finest timbers, picked individually for each boat by our group of experts, with meticulous attention to even the tiniest detail and performance figures to match your wildest fantasies. You only have to sit at the helm once to fall in love and start a life long relationship with one of your boats. With a wide range of different size, coming with various engine packages Yuka offers you more than you can dream of.

Rockharbour Yachts
Rockharbour Yachts

Türkiye'de denizseverler ile buluşan Rock Harbour 42 Motor Yat İzmir’de GCG Marine tarafından Vakum İnfüzyon yöntemiyle, vinylester ile üretilmektedir. Down East Marine tarzı klasik Lobster hatlarına sahip bu Motor Yat Dünyanın en rekabetçi pazarı olan Amerika için USCG, ABYC ve CE standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Broşür bulunmamaktadır.
Video bulunmamaktadır.
Seçtiklerimi karşılaştır
Command item
  
İlan No BaşlıkLokasyonTarihFiyat
Kayıt Bulunamadı
İlan Türü
Kategori
Filtrele
Ekipman İlanları
Command item
  
İlan No BaşlıkLokasyonTarihFiyat
Kayıt Bulunamadı
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint