Satılık Tekneler

86 Milyon Dolarlık Uçan Yat ''Plectrum''
2/1/2023 86 Milyon Dolarlık Uçan Yat ''Plectrum'' Lazzarini Design Studio, 74 metrelik foiling süperyat konseptini tanıttı. Plectrum adıyla tanıtılan konsept süperyat, yüksek süratlerde hydro foil kanatları sayesinde sudan yükselerek sürtünmeyi minimuma indirgiyor ve bu sayede yüksek performans ile birlikte yüksek verimliliği garanti ediyor. 

Plectrum

America’s Cup yelkenlilerinin foiling teknolojisinden esinlenilerek tasarlanan konsept süperyat Plectrum, 5 bin beygir güç üretebilen üç hidrojen motorla donatılmak üzere tasarlandı. Yarış yelkenlilerinin yanı sıra, daha küçük motoryatlarda da görmeye alıştığımız foiling teknolojisi, bu tasarımla bambaşka bir boyut kazanmış oldu.

Plectrum

Tasarımcılarına göre iki yılda yapımı tamamlanabilecek bir tasarım olan konsept süperyat Plectrum’un maliyetinin 87 milyon USD olacağı hesaplanıyor. 

Konsept süperyat Plectrum’un, seyir ihtiyacına göre kanatları ayarlanabiliyor. Süperyatın kanat açıklığı demirdeyken 15 ila maksimum süratlerde 25 metre aralığına kadar değişiyor. Karbon kompozit malzemeden üretilmek üzere tasarlanan süperyatın, 75 knot gibi akıl almaz bir sürate erişebileceği hesaplanıyor. 

Plectrum


6 misafir kamarasıyla tasarlanan süperyatta; yüzme havuzu olan plaj kulübü, helikopter pisti ve tekne sahibi süiti bulunuyor. 

Plectrum
 
www.lazzarinidesignstudio.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.