Satılık Tekneler

43,6 Metrelik Süperyat ‘Hidrojenleniyor’
5/3/2023 43,6 Metrelik Süperyat ‘Hidrojenleniyor’ Octopussy

Sınıfında dünyanın en hızlı süperyatı olarak bilinen Octopussy, radikal bir refite giriyor. Dünyanın ilk hidrojenle çalışan süperyatlarından biri olacak olan Octopussy, Heesen tarafından 1988’de suya indirilmişti.

Octopussy Octopussy

Amerikalı girişimci John Staluppi tarafından yaptırılan süperyat, 50 knot bariyerini aşabiliyordu. Kaydedilen maksimum sürati 53,17 knot Octopussy’i, dünyanın en hızlı süperyatı olarak tarihe geçirmişti. 

Octopussy

Yıllar içinde çok defa el değiştiren süperyat Octopussy, son olarak çok kapsamlı bir refit projesinin baş kahramanı oldu. Hidrojen itiş sistemine sahip dizel-elektrik hibrit makinelerle donatılan süperyat, methanol yakıt hücrelerinden enerji temin edecek.

Octopussy

Bu sayede süperyat hidrojen yakıt hücrelerini güç kaynağı olarak kullanarak, methanol ve hidrojen ile çevre dostu geleceğin adeta bir öncüsü rolünü üstlenecek. Refit çalışmalarında süperyata, üç adet Seakeeper 35 dengeleyiciler eklenecek.

Octopussy
 
www.heesenyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.