Satılık Tekneler

3 Boyutlu Yazıcıdan Süperyat ''Pegasus''
2/28/2023 3 Boyutlu Yazıcıdan Süperyat  ''Pegasus''

Tasarımcı Jozeph Forakis, dünyanın ilk üç boyutlu yazıcıdan imal edilmek üzere tasarlanan süperyatını tanıttı. Boyu 288 fit olan bu fütüristik konsept, sıfır karbon emisyonu ve sonsuz menziliyle geleceğe meydan okuyor.

pegasus

Tasarımı ve çevreye etkisiyle Forakis tarafından “görünmez” olarak nitelendirilen konsept süperyatın adı Pegasus. Doğayla büyük bir harmoni içerisinde olan süperyat; deniz ile ne kadar iç içe bir tasarım olsa da korunaklı yapısı, üstün konforu ve keşfetme gücüyle öne çıkıyor. 

pegasus

Robotik 3D yazıcılarla üretilmesi planlanan konsept; geleneksel üretimlere göre çok daha az malzeme kullanılması sayesinde zaman, enerji ve ağırlıktan tasarruf sağlıyor. Konseptin gümüş metalik ayna kaplamaları denizin renklerini yansıtıyor. Kanat şeklindeki büyük güneş panelleri ise, gökyüzü ve bulutların görüntüsünü yansıtıyor. Güneş panelleri ürettiği enerji ile deniz suyunu önce hidrojene, sonra elektriğe dönüştürüyor. Bu kanatlar, Pegasus’un herhangi bir yakıt ikmali yapmadan, sürekli olarak sıfır emisyonla seyir yapabilmesini sağlıyor.

pegasus

Süperyatın iç mekanında ise, çok katlı “hayat ağacı” yer alıyor. Hidroponik yemek bahçesinin temeli olan bu ağacın etrafında ise, meditatif zen bahçesi tasarlanmış.

pegasus

Pegasus konseptinde aynı zamanda akvaryum stilinde havuz, hayli büyük bir jakuzzi ve balkona dönüşen geniş camlar dikkat çekiyor. Süperyatın üst güvertesi ise, tamamen tekne sahibine ayrılmış. Üst güvertede master süit güvertenin baş tarafına doğru uzanıyor ve geniş bir özel terası var.

 
pegasus

www.forakis.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint