Satılık Tekneler

12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması Sonuçlandı
1/8/2024 12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması Sonuçlandı Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nin her yıl organize ettiği ''12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'' sonuçlandı.

12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'

2012 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve bu yıl konusunun “Katamaran Gezi Teknesi” olarak belirlendiği yarışmanın final gecesinde, farklı üniversitelerden 23 öğrenci 10 proje ile yarıştı.

Katamaran Gezi Teknesi” olarak konusunun belirlendiği yarışmanın ödül töreninde, üniversiteli tasarımcılar ödüllerine kavuştu. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi öğrencilerinin “Hoopoe” isimli projesi, birincilik ödülüne layık görüldü.

Hoopoe

Yarışmanın ödül törenine, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Taner Keskin, GYHİB Yönetim Kurulu Başkanı Cem Seven, Deniz Ticaret Odası Başkan Vekili Recep Düzgit, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Başkanı Başaran Bayrak denizcilik sivil toplum kuruluşlarının başkanları, ihracatçı birlikleri başkanları, sektör temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu birinciliğe “Hoopoe” isimli projesi ile, Yıldız Teknik Üniversitesi ile Maltepe Üniversitesi öğrencileri Bora Kadıoğlu, Muhammet İnci ve Ömer Özcan.

Elite

İkinciliğe “Elite” isimli projesi ile, İstanbul Teknik Üniversitesi ile Maltepe Üniversitesi öğrencileri Oğuzhan Akıllı ve Burakcan Yelek.

Zada

Üçüncülüğe “Zada” isimli projesi ile, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Yasin Karakuş ile Hasan Eroğlu layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren tasarımcılardan birinciye 120 bin TL, ikinciye 80 bin TL, üçüncüye 60 bin TL tutarında para ödülleri verildi. 

12. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'

gyhib.org/tr/default

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint